14. ROČNÍK

CYKLOMARATONU

2023

25. června

Za necelých pět týdnů se ve sportovním areálu pod Peklákem sejdou bikeři z celé České republiky, v neděli 25. června se tady pojede se 14. ročník Českotřebovského cyklomaratonu.

V první řadě o dobrý pocit z vlastního výkonu, ale také o finanční a věcné ceny se bude bojovat na tratích 44 km (převýšení 921 m) a 26,5 km (převýšení 585 m), v obou případech na jednom okruhu. „Obě tratě byly vyčištěny a jsou plně průjezdné. Sekání tradičně zarostlých úseků proběhne zhruba dva týdny před závodem,“ informuje pořadatel cyklomaratonu Vladimír Vaněk.
Novinkou bude jedna občerstvovací stanice společná pro obě tratě. Bikeři ji najdou v lese nad Zacharákem, pro kratší trať na 16. a pro delší trať na 27. kilometru. 
„Pro trať 44 km platí, že průjezd obcí Řetová dozná malé změny. Bikeři pojedou po místní komunikaci (po tzv. humnech), po výjezdu na silnici pod statkem u Patočků zamíří na Zacharův kopec a vzápětí do lesa nad Dlouhou Třebovou. Právě tady bude umístěna společná občerstvovačka. Drobnou kosmetickou změnu pochopitelně promítneme do mapy závodu na 44 kilometrů.“
Několik týdnů probíhá rozsáhlá rekonstrukce Kubelkovy ulice (v délce cca 1,5 km), která by měla být dokončena nejpozději začátkem července. Organizátoři cyklomaratonu proto nevylučují kosmetické úpravy v úsecích startu a dojezdu závodu. Připomínáme, že v předstihu přihlášení závodníci při prezentaci dostanou sportovní ponožky, startovní číslo s vlastním jménem, sladký dárek a stravenku na teplé jídlo. Podmínkou je startovné uhrazené do 9. června.