12. ROČNÍK

CYKLOMARATONU

header

Neděle 28. června, to byl termín dvanáctého ročníku Českotřebovského cyklomaratonu. Nebude tomu tak, více ve vyjádření pořadatele této sportovní akce Vladimíra Vaňka.
 
„Je mi to líto, ale v dané situaci jsem se nemohl rozhodnout jinak. Po dlouhém přemýšlení jsem došel k závěru, že nejsem schopen garantovat zachování standardů z minulých jedenácti ročníků závodu.
Ano, na jedné straně dochází k určitému rozvolňování pravidel, zejména k navyšování počtu účastníků. Na druhé straně platí přísná hygienická opatření, která znamenají výrazná omezení v použití sociálního zázemí (sprchy, šatny), ale také při zajištění občerstvení na trati a v cíli. S největší pravděpodobností nebudou povoleny další důležité věci, jako je například vyhlášení vítězů, doprovodný program pro děti a podobně.
Na pomyslnou misku vah musím přidat ještě jeden osobní argument, v nejbližších dnech se podrobím poměrně náročné ortopedické operaci. 
Když k tomu připočtu omluvenou neúčast některých spolupracovníků a úbytek několika sponzorů, vychází mi z toho akce s nejistým sportovním a ekonomickým výsledkem.
Bikerům, kteří již uhradili startovné, budou peníze pochopitelně vráceny.
Děkuji za pochopení.“
P.S. V nemocnici si promyslím podzimní alternativu závodu…