11. ROČNÍK

CYKLOMARATONU

2019

30. června

header

Říká se, opakování je matka moudrosti. Necelý týden před konáním 9. ročníku Českotřebovského cyklomaratonu přinášíme hrst důležitých informací.

 

STARTOVNÉ

Pro platbu uhrazenou do pátku 23. června: 400 Kč na 50 km, 300 Kč na 25 km (rozhodující je termín připsání částky na účet pořadatele). O stovku víc zaplatí bajkeři, kteří se přihlásí při prezentaci na místě, tzn. 24. a 25. června.

TRAŤ

Veškeré práce na trati (sekání a čištění zarostlých úseků) byly po dvou týdnech ukončeny. Značení obou okruhů bude zahájeno ve středu 21. června, finiš proběhne v sobotu 24.6.

OBČERSTVOVAČKY

Závod na 25 km má jednu občerstvovací stanici, na 14. kilometru (Zacharův kopec). Závod na 50 km bude mít dvě občerstvovací stanice: na 18. kilometru (Andrlův Chlum) a na 35. kilometru (v prostoru startu a cíle, při průjezdu do druhého kola).

 

JÍDLO V CÍLI

Pořadatel závodu udělal vůči závodníkům další vstřícný krok. Stravenku na teplé jídlo v cíli (z produkce orlicko-ústeckého hotelu Uno) dostanou při prezentaci bajkeři, kteří budou startovné uhrazeno do pátku 23. června. Rozhodující je termín připsání částky na účet pořadatele.

 

CENY A PRÉMIE

Při Velké ceně České Třebové bude mezi nejlepší závodníky závodu na 50 km rozděleno celkem 21 500 Kč, finanční odměny získá osm nejrychlejších mužů a čtyři nejlepší ženy.

O další tisícovku se bude bojovat také na horské prémii na Andrlově chlumu.

 

TOMBOLA

Losovačka ze všech startovních čísel, v tombole bude dvacet hodnotných věcných cen.

První cena: víkendový pronájem vozu Mitsubishi ASX s plnou nádrží zdarma. Podrobný seznam cen zveřejníme v nejbližších dnech.

 

ŽELEZNÍ MUŽI

Pouze tři závodníci startovali ve všech osmi ročnících Českotřebovského cyklomaratonu. Elitní skupinu železných tvoří Miroslav Orlich, Petr Klumpar a Vladimír Vaněk mladší. Všichni tři budou mít i letos své místo v první startovní řadě, od pořadatele tradičně dostanou věcný dárek.

DĚTSKÝ PROGRAM

V areálu fotbalového klubu budou před startem cyklomaratonu probíhat dětské cyklistické závody. Soutěžit se bude v pěti kategoriích, poprvé budou zvlášť vyhodnoceni chlapci a dívky.

 

POŘADATELÉ

Pořadatelem závodu je agentura Vaněk Agency, organizaci a bezpečnost závodu bude zajišťovat kolem 60 osob. Důležitou roli mají městská policie Česká Třebová, dobrovolní hasiči z Přívratu, Řetové, Dlouhé Třebové a z  České Třebové – Parníka. Tradičním spolupořadatelem jsou Chmelové šišky, volné sdružení cyklistů Milana Čechala.

 

ČASOVÝ PROGRAM
Dospělí:

8.00 – 10.00:   prezentace závodníků
10.45:              řazení závodníků na start

11.05:              rozprava k závodu

11.15               start závodu

14.30:              vyhlášení výsledků

15.15:              losování tomboly
Děti:

8.30 – 9.00:      prezentace závodníků

9.15  -10.30:    závody

11.20:               vyhlášení výsledků

 11.45 – 14.30: soutěže pro děti (dům dětí a mládeže)