11. ROČNÍK

CYKLOMARATONU

2019

30. června

header

Dva týdny před konáním 9. ročníku Českotřebovského cyklomaratonu byly dokončeny základní práce na trati, vysekány a vyčištěny jsou všechny kritické úseky.


„Dovolí si tvrdit, že o jízdě ve vysoké trávě nebo dokonce v kopřivách si mohou bajkeři při našem závodě leda tak zdát,“ směje se pořadatel cyklomaratonu Vladimír Vaněk, který strávil na trati spoustu času. „Sekání jsem během pěti dnů věnoval rovných dvacet hodin. S kolegou Otou Macháčkem jsme si mákli, nicméně dobrá věc se podařila.
Oba „traťoví komisaři“ si okruh v pondělí 12. června pro jistotu projeli na kolech, zaskočil je prudký liják, nicméně se shodují, že zbývá doladit několik detailů.


„V každém případě to bude náročný závod na trati, která má řadu zajímavých úseků. Je téměř jisté, že na lesní magistrále z Kozlova na Kohout čekají bajkery menší vodní lázně, v pondělí tam byla spousta kaluží. Hodně zajímavý je nový lesní úsek nad Přívratem. Závodníky tady místo nudného přejezdu sjezdovky čeká zhruba kilometrový singltrek, klesání lesem směrem k chatové oblasti.“  
Pořadatele cyklomaratonu čeká v nejbližších dnech závěrečná porada s dobrovolnými hasiči a dalšími spolupracovníky, kterých je kolem sedmi desítek. Trať bude pečlivě označena bezprostředně před konáním závodu.