10. ROČNÍK

CYKLOMARATONU

2018

24. června

header

XI. ročník Českotřebovského cyklomaratonu se pojede v neděli 25. června, centrem závodu zůstává sportovní areál pod sjezdovkou Peklák. Po bikery budou připraveny tratě 50 a 25 km.

HLAVNÍ ZÁVOD NA 50 KM

Hlavní závod měří 50 kilometrů, převýšení činí 1 200 metrů. Pořadatelé již vloni ubrali asfalt a přidali kilometry v terénu, dřívější silniční průjezd obcí Přívrat nahradil tříkilometrový úsek terénem. Po přejezdu silnice II. třídy č.358 na Kohoutě a po silničním sjezdu z Mrázovce odbočí závodníci vlevo do lesa. Po dvoukilometrovém stoupání je čeká nový, zhruba kilometrový lesní úsek k chatové oblasti (nahradí loňský sjezd po přívratské sjezdovce). Následuje 2 km dlouhý úsek lesem až k hospodě na Presích (13,5. km). Po absolvování prvního okruhu (36 km) absolvují závodníci kratší druhý okruh (14 km). Po přejezdu silnice II. třídy č.358 na Kohoutě a po silničním sjezdu z Mrázovce odbočí doprava směrem k Buku, odkud budou šplhat na vrchol sjezdovky Peklák, z něhož se spustí do cíle na fotbalovém stadionu.

Shrnutí: nový tříkilometrový lesní úsek nad obcí Přívrat, pouze jedno stoupání k Zabitému a na Andrlův chlum, jeden průjezd Dlouhou Třebovou, dvě stoupání na vrchol a dva sešupy z vrcholu sjezdovky Peklák.

ZA KONDICÍ NA 25 KM

Závod pro méně zdatné bikery měří 25 kilometrů, převýšení je 450 metrů.

Také v tomto případě absolvují bikeři tříkilometrový lesní „objížďku“ obce Přívrat. Nejpodstatnější změna: po přejezdu hráze Rybníka na Presích, na 14. Kilometru (statek u Patočků) odbočí doprava, po silnici pošlapou 500 metrů na Zacharův kopec, odbočí vlevo do lesa a po dvou kilometrech vyjedou na louce pod Kozlovcem, kde se napojí na původní trať. Závěrečná změna je čeká při lesním stoupání na okraji České Třebové. U rozcestníku (22,5. km) odbočí vlevo a po necelém kilometru vyjedou přibližně v polovině sjezdovky Peklák, odkud zamíří dolů do cíle na fotbalovém stadionu. Shrnutí: nový tříkilometrový lesní úsek nad obcí Přívrat, vynechaná pasáž (Řetová - Zabitý - Andrlův chlum), stoupání a sešup pouze z poloviny sjezdovky Peklák.

JEDE SE 25. ČERVNA

JEDE SE 25. ČERVNA

Zásadní změnou je termínový návrat českotřebovského závodu do měsíce června.

„V závodním kalendáři došlo pro letošní rok k několika změnám, které se týkají i některých závodů v okolí, tak uvidíme. Nadále platí, že závodů je strašně moc. Pro staronový termín jsem se rozhodl po rozhovorech se svými spolupracovníky. Zejména pro dobrovolné hasiče z okolních obcí je červnový termín mnohem přijatelnější, začátkem srpna se jich většina chystá na dovolenou,“ vysvětluje pořadatel závodu Vladimír Vaněk.

CENOVÁ DOTACE

V závodě na 50 km si nejlepší muži a ženy mezi sebou rozdělí rekordních 21 500 korun, finanční odměny čekají na osm nejrychlejších mužů a čtyři nejrychlejší ženy. Vítěz a vítězka závodu na 50 km získají broušené poháry věnované starostou města Česká Třebová Jaroslavem Zedníkem. První tři závodníci v každé kategorii získají medaile, poháry a věcné ceny, oceněni budou nejstarší a nejmladší účastník závodu, nejlepší muž a žena s trvalým bydlištěm v České Třebové. Po slavnostním vyhlášení výsledků bude ze startovních čísel všech závodníků vylosována tombola.

STARTOVNÉ, PŘIHLÁŠKY

Pro platbu uhrazenou do 23. června je startovné 300 a 400 korun. Borci, kteří se přihlásí a uhradí startovné do 25. května, se mohou těšit na tričko závodu a na startovní číslo s vlastním jménem. Bikeři, kteří v uvedeném termínu budou mít uhrazeno startovné k závodu na 50 km, dostanou na první občerstvovací stanici na Andrlově chlumu vlastní bidon s pitím.

Přihlášky k závodu: vyplněním přihlašovacího formuláře přes internet nebo osobně

při prezentaci v kanceláři závodu (24. a 25. června). Platbu je možné provést bankovním převodem nebo složenkou na účet 2700214156/2010, konstantní symbol: 378 (pro platbu převodem) a 379 (pro platbu složenkou). Je třeba uvést jméno a příjmení závodníka,

který platbu hradí, nebo za kterého je platba hrazena.

 

OBČERSTVOVACÍ STANICE

závod na 25km:

Zacharův kopec (15.km)

závod na 50km:

Andrlův chlum (19. km)

fotbalový stadion (36. km)

PROGRAM PRO DĚTI

Před startem hlavního závodu budou na fotbalovém stadionu probíhat závody pro malé děti, kterých se vloni zúčastnilo 60 malých adeptů cyklistiky (tratě od 100 do 1000 metrů). Nejrychlejší vyhrají věcné ceny, každý účastník dostane sladkou odměnu a diplom. Po závodech bude pro děti připraven tříhodinový zábavný program, který připraví pracovníci českotřebovského Domu dětí a mládeže Kamarád.

Poděkování partnerům 2017

25. 06. 2017 | Hits:614

Agentura VANĚK AGENCY,  pořadatel 9. ročníku Velké ceny České Třebové v cyklomaratonu, děkuje za spolupráci všem partnerům, kteří závod podpořili finančními a věcnými cenami. Poděkování patří partnerům trasy, mediálním partnerům a...

Read more

Vítězem 9. Českotřebovského cyklomaratonu Jiří Hud…

25. 06. 2017 | Hits:1579

Devátý ročník Velké ceny České Třebové v cyklomaratonu o pohár starosty města ovládl bývalý silničář Jiří Hudeček. Získal finanční prémii ve výši šesti tisíc korun, velkou radost mu udělal krásný broušený...

Read more

Tombola s dvacítkou cen

21. 06. 2017 | Hits:685

Bezprostředně po vyhlášení výsledků cyklomaratonu bude vylosována tombola ze startovních čísel všech účastníků závodu na 50 a 25 kilometrů. V tombole je dvacet cen, tou hlavní je víkendový pronájem vozu Mitsubishi...

Read more

Aktuální info pro závodníky 2017

20. 06. 2017 | Hits:715

Říká se, opakování je matka moudrosti. Necelý týden před konáním 9. ročníku Českotřebovského cyklomaratonu přinášíme hrst důležitých informací.

Read more

Informace k trati závodu 2017

12. 06. 2017 | Hits:698

Dva týdny před konáním 9. ročníku Českotřebovského cyklomaratonu byly dokončeny základní práce na trati, vysekány a vyčištěny jsou všechny kritické úseky.

Read more

Dětské závody

06. 06. 2017 | Hits:641

Součástí 9. ročníku Českotřebovského cyklomaratonu budou dětské cyklistické závody, které budou probíhat v areálu a v bezprostřední blízkosti fotbalového stadionu. Soutěžit se bude v pěti kategoriích, poprvé budou zvlášť vyhodnoceni chlapci a dívky...

Read more

Českotřebovský cyklomaraton 2017

15. 04. 2017 | Hits:1090

XI. ročník Českotřebovského cyklomaratonu se pojede v neděli 25. června, centrem závodu zůstává sportovní areál pod sjezdovkou Peklák. Po bikery budou připraveny tratě 50 a 25 km.

Read more

Poděkování partnerům

09. 08. 2016 | Hits:1302

Agentura VANĚK AGENCY,  pořadatel  8. ročníku Velké ceny České Třebové v cyklomaratonu, děkuje za podporu a spolupráci všem partnerům, kteří závod podpořili finančními a věcnými cenami. Poděkování patří také partnerům trasy...

Read more

Letošní Českotřebovský cyklomaraton vyhrál Petr Šť…

07. 08. 2016 | Hits:1627

Vloni čtvrtý, letos první. Vítězem 8 ročníkuVelké ceny České Třebové v cyklomaratonu o pohár starosty města se stal Petr Šťastný, člen týmu fotbalového brankáře Petra Čecha (Erste Premier Petr Čech MTB...

Read more